[ Úvod | Články | Databáze | Diskuse | Mapa.opevneni.cz | Ukradené ropíky]
Uživatel: Anonymní [ Přihlásit ]

Exponáty pro muzea a kluby

Diskusní fórum > Muzea lehkého opevnění > Exponáty pro muzea a kluby

Martin Rajnyš (9.5.2006 21:15)

Druhou objednávku na 62 000 měl vyřídit brněnský závod:55 000kusů z dosavadního,7 000kusů z náhradního materiálu.Podmínku výroby z domácího materiálu obsahovala i poslední objednávka pušek vydaná v červenci 1938(102 000kusů).Jednání o materiálu a provedení zbraní se protáhlo až do pomnichovských dnů.Ministerstvo nechtělo upustit od vysokých nároků a předpis o použití náhradního materiálu vydalo až v lednu 1938.jelikož zbrojovka dlužila MNO v roce 1938 přes 250 000kusů pušek pochybuji že se nějaké závratné množství pušek z náhradního materiálu k armádě vůbec dostalo.Pro Martina Nyče,jestli nejsou veškeré součásti označeny Z a klika závěru lvem nejedná se z největší pravděpodobností o předválečný závěr,pokud je černěný může se jednat i o poválečnou chvilkovou výrobu pušek vz.24.To co se sem dováží je z 90% složenina.Sehnat dnes origoš 24 není zas tak jednoduché.No nám to může být jedno nikdo z nás není sběratel zbraní aby koukal až na takové detaily.A sběratel kvalitních kousků je velmi vybíravý


Martin Rajnyš (9.5.2006 21:14)

Zlevnění výroby,náhradní materiál s přijatelnou odolností a změny v detailech se do výroby prosazovaly velmi pomalu a MNO využívalo i jiných cest,jak uspokojit rostoucí požadavky na výzbroj.V říjnu 1935 vydalo dvě větší objednávky,ve kterých se už nové podmínky projevily.První změna na montáž 50 000 pušek ze skladových součástek.Povolovala použití i nejstarších součástek německé výroby,koupených už roku 1922,nebo získaných demontáží starých německých pušek.V sériích této objednávky měl postupně růst až převládnout podíl součástek starší a novější československé výroby.Druhá objednávka(100 000 kusů) vyžadovala 65 000 kusů vyrobených postaru a 35 000 podle právě schválených zásad o zlevnění výroby.V srpnu 1936 následovaly další dvě objednávky.Sérii 40 000 kusů měl vyrobit nový závod Zbrojovky v Povážské Bystřici z normálního materiálu zvýšené pevnosti.


Vladek Vácha (9.5.2006 9:37)

Povrchovou úpravu sama Zbrojovka přiznává!jednalo se o neniklování ale černění a povrch nebyl tolik leštěn a broušen.Pažba z JL oproti OR.Povrchová úparva pušek vyrobených po roce 1935 může je jiná,protože se nejdřív pro výrobu použily skladové součástky všech druhu od těch co byly nakoupeny v německu a složeny znich vz.23 až po náhradní díly.Ještě jednou opakuji,rozhodnuto o výrobě "mobilizačních" pušek bylo na podzim oku 1935 a tam si MO obvjednalo tři velké série,z toho jen jednu se podařilo před Mnichovem uskutečnit a po té byly jako již nepotřebné vráceny zbrojovce pro export.


Nič Martin (9.5.2006 7:32)

Tak to je dobrý. Závěr té jedné pušky měl Z v kroušku CM na hlavici kliky a byl celý černěný. Výrobní číslo bylo Exxxx vyražené na hlavni a pažbě a vyjiskřené na klice. Takže i v tomto případě by se jednalo o čs. standart i když trochu netypický. :-)


Martin Rajnyš (8.5.2006 22:46)

Zlevněná varianta se týkala využití hlavňovinové oceli z místních zdrojů,stejné kvality a odolnosti jako dovozní a použití méně kvalitního dřeva na pažby.V roce 1938 dlužila zbrojovka MNO přes 250 000ks pušek z objednávky z roku 1935 a 1938 v kterých měla proběhnout tato úprava.Z těchto pušek mohla být za okupace i várka pro Rumunsko, do kterého se dodalo více pušek než si kdy objednala MNO,ale vše až za okupace.Povrchová úprava a značení je z velkým otazníkem,může být jakákoli.


Vladek Vácha (8.5.2006 22:15)

Puška vz.23 byla taky sestavena z "německých" součástek. Jinak změna povrchovky je u tzv.mobilizačních pušek.Ty byly takřka o 40%levnější než ty vyrobené do roku 35.Ještě potom se vyráběly i s se 100% součástkami ale jen do doby vypotřebpvání všech ze skadů,dokonce se použily i staré součástky,které zbrojovka koupila na počátku 20.let od mausera!!O nějaké návaznostri dílů se v tu chvíly hovořit nedalo,proto taky byly ty pušky levné!V.V.


Martin Rajnyš (8.5.2006 22:03)

Ještě taková drobnost,VEŠKERÉ závěry vyrobené ve zbrojovce před válkou byly pouze niklované i ty vývozní,s rovnou či ohnutou klikou.Černit(brinýrovat) se začali až za němců.Výjimku tvoří jen puška vz.23


Martin Rajnyš (8.5.2006 21:37)

že se dnes vyskytují pušky s černými závěry,je pouze složeninou více pušek.ČS.puška +závěr na vývoz.Ovšem jestli tohle vzniklo za mobilizace nebo až dlouho po válce kdy byli tyto pušky uvolněny ze skladů např.Německa se už nikdo nedoví.Každopádně jsou nově očíslovány závěry v lepším případě vyjiskřením čísla, v horším, odbroušením části kliky a novým vyražením.Před válkou armáda dbala na to aby se dala zaměnit jakákoli součást pušky např.pouzdro závěru a hlaveň.Proto musel být závit vysoustružen vždy na stejném místě.Toto je specialita naší zbrojovky,kterou po ní požadovala armáda.Německý mauser se takto poskládat nedá.Proto jsou veškeré součásti značeny.Aby nedošlo k záměně s vývozem,nebo staršími součástkami z Německa.Povrchová úprava závěrů je niklování,pokud se za mobilizace narychlo poskládala puška z jiných součástek,vyloučit se to nedá.Ovšem není to ČESKOSLOVENSKÝ STANDART pokud na něm není někde lev nebo Z v kroužku.Jako klub vlastníme několik pušek převzatých Čs.armádou ,ale pokaždé niklovaným.Se lvem na puzdře závěru, s rokem 1938,bez přejímací armádní značky atd,ovšem s čtyřmístným výrobním číslem.Dříve nebyli závěry číslovány pouze značeny lvem,číslování to je až dnešní výstřelek.Použití levnějšího materiálu nepřipadá v úvahu,určitě ne pro Československo.


Vladek Vácha (8.5.2006 13:00)

"To že originální závěry byly světlý a ne černěný vím." ...neřiďte se tím.V letech 35-38 se vyráběli pušky v tzv.mobilizačním provedení! levnější materiály,jiná povrchová úprava atd.....sestavení části pušek ze skladových součástek!


Honza Vavruška (28.4.2006 15:48)

Bohužel v současné době nemám možnost tu pušku znovu vidět a značky na klice už si přesně nepamatuji. :-( Napadlo mě zmínit ještě jednu pušku, ze stejného obchodu, která má vyraženého lva, ale již postrádá přejímací značku armády. To by tedy mohl být příklad, toho, co tu uváděl Vladek, tedy že se jedná o kousek původně vyrobený pro armádu, ale dodaný na export...


Martin Urbánek (27.4.2006 16:32)

Zásobníky ...


Vladek Vácha (27.4.2006 13:08)

nebo takhle MNO vyměnilo pušky vz.98 ,M95 ....a dostalo za ně vz.24 atd....třeba jen 222000 pušek vz.24 z čs.výzbroje se po Mnichovu dostalo na export.......a to je velké množství!


Vladek Vácha (27.4.2006 13:01)

Řeknu příklad z praxe...třeba naše armáda měla ZB26 a protože ZB potřebovala zbraně na export,tak si vypůjčila ZB26 od armády.ta dala ty nejstarší co měla a zborjovka je pak exportovala třeba do Číny.A za výměnu dostalo MNO nové ZB26..takže taková výměna staré za nové.Tohle se provádělo i u pušek a i u kulometů vz.35,které takto skončily v Číně a MNO za ně dostala pak již nové vz.37 atd.......


Nič Martin (27.4.2006 12:38)

To že originální závěry byly světlý a ne černěný vím.
Ostatně celý brynýr na těch zbraních je celý nějaký podezřele dobře "zachovaný". Přijde mi jak nový. Ostatně ten závěr má kliku s CM ale páčku pojistky se Z v kroužku. Prostě složenina.
Vladku stačí jen pomaleji a pečlivěji psát a pak si to, ještě před odesláním, po sobě přečíst. :-)
Pokud jsi četl pozorně moje příspěvky tak si zjistil, že na čísla moc nedám.
".....MNO vracelo již zavedené pušky za nové anebo jima nahrazovala chybějící zbraně ,které ZB neměla na export...." Jak to mám chápat. !? Som z toho volaký zmetěný.


Nič Martin (27.4.2006 12:16)

V pohodě. Vše se probralo a nakonec i vyjasnilo. :-)
Předpokládám, že na té pušce kterou popisuješ jsou i české popisky. Tady si myslím, že jen došlo k záměně dodávky či zabavení pušky pro armádu. Je to ale jen má doměnka. Jsem spíše terénní typ a tak to nemám podložené archivními údaji. Není tu někdo s nějakými údaji z archivů?
Honzo můžeš zjistit jestli u té pušky co jsi psal je na hlavici kliky závěru vyraženo CM? To by totiž měla být značka pro Rumunsko. Jenže u těch exemplářů co jsem viděl je toto vyraženo jen na klice. Nikde jinde. Na ostatním jsou české popisky. To by pak znamenalo, že došlo ke složení pušky z dodávky pro českou a rumunskou armádu tj. české tělo a pažba a rumunský závěr resp. že všechny díly v ZB zabavila československá armáda. U pušek r.v. 1937 by to nemělo být. Tohle je totiž jedna z věcí která mě ještě poněkud mate.


Vladek Vácha (27.4.2006 12:16)

Oproti tomu co jsem zplodil já tak jeden kruško/kroužku je nic:o)chybí mě tu editace příspěvků:o(


Martin Rajnyš (27.4.2006 12:05)

Za kroužek se omlouvám,nikdo není neomylný


Vladek Vácha (27.4.2006 12:02)

Pánové je nutné si uvědomit jednou podstatnou věc!Že MNO vracelo již zavedené pušky za nové anebo jima nahrřazovala chybějící zbraně ,která ZB která neměla na export.Takže na čísla zapomeňte.I to značení bude zmatené.I když se dá předpokládat,že přejímací značky na zbrani byly před jejích exportem odstarbněnymale nápisy zůstaly české!nebo jsme viděl i exportní pušky s čs.přejímacími znaky.Kdy zas objednávku MNO dorovnala ZB puškami,které byly připraveny k exportu z jiné objednávky atd.....


Martin Rajnyš (27.4.2006 11:59)

Závěry čs.pušek byly niklované a né černěné,tudíš by na nich současné vyjiskřené číslo nemělo být moc zřetelné,klika značena lvem na kuličce,ostatní části Z v krušku.


Honza Vavruška (27.4.2006 10:27)

Ono to s těmi čísly (5 a více = export) asi nebude tak jednoznačné. Já osobně se v této problematice příliš neorientuju a informace, které jsem zde napsal, pocházejí od osoby, která má o tomto lepší přehled. A tak se omlouvám za tu svojí "jistotu" :-)
K těm číslům: jeden známý má tu pušku z BVS s 5 místným číslem, bez lva ale s rokem 1937 (tedy ten typ, o kterém je zde řeč) ale má přejímací značku čs. armády! To by tedy, Martine, potvrzovalo tu tvojí teorii o domácím odběrateli...
A ještě pro M.U.: Značky zkušebny jsou sice pěkně schované pod hlavní u vytěráku, nicméně dobový vzhled dost narušuje číslo, vypálené na klice závěru.. :-(


Nič Martin (27.4.2006 9:16)

Martine, díky za vložení fotky popisku exportního kulometu. Stejná filozofie značení platí pro všechny exportní zbraně ze ZB. Pochybuji že by dělali nejaké vyjímky. Teď snad tedy Honza Vavruška pochopí odkud beru tu jistotu, že pušky vz.24, které jsem měl možnost v BVS vidět, nejsou na export, ale že jsou určeny pro odběratele v československé republice. Otázka ale je kdo byl tím odběratelem. Armáda to evidentně nebyla neb chybí přejímací značky. Policie? Četnictvo? Já osobně se kloním k té policii, ale jistý si nejsem.
Ohledně výrobních čísel. Pokud by jsme trvali na tom, že 5-ti a vícemístné výrobní číslo jsou jen exportní zbraně pak by musela být puška vz.24 co má kolega exportní neb má číslo 23???S3 (snad si ho dobře pamatuji, místo otazníků čísla která si ale nepamatuji). Jenže není. Má lva, popisky v češtině a armádní přejímací značky.


Martin Urbánek (26.4.2006 16:49)

Navštívil jsem pana Pelikána v Rosicích, je ochotný ukázat vše co má na skladě a v klidu podiskutovat, případně poradit. Nabízené zbraně jsou v perfektním stavu s kompletním příslušenstvím. Tormentační značky pušek 24 jsou decentně vyraženy, aby nerušily originální vzhled zbraně. Všechny jsou převálečné výroby. Info na webu ppd.rosice.net jsou aktuální a pravdivé. Na požádání kteroukoliv zbraň znehodnotí. Tento proces trvá zhruba 2 až 3 měsíce.


Nič Martin (28.2.2006 13:39)

Vede mě k tomu to, že všechny nápisy jsou latinkou. Kdyby to bylo na export do Rumunska tak by nápisy byly v azbuce jako je tomu třeba u exportních TK vz.37 pro Rumunsko či pro Peru nebo Chile kde jsou nápisy ve španělštině. Jenže tady jsou všechny v ČEŠTINĚ. A hlavně by na té zbrani byl znak té země do které export směřuje. Tam ale žádný není.


Honza Vavruška (28.2.2006 12:25)

Stejné pušky mají momentálně v BVS. Zajímalo by mě odkud máš jistotu, že nejsou na export... Se vší pravděpodobností jsou to pušky, vyrobené pro Rumunsko. Expotrní mají 5ti a více místné výrobní číslo. A kousky, které jsem v BVS viděl ho mají téměř všechny. Našla se i jedna výjimka, která byla pro export, měla letopočet 1937 a měla čs. přejímačku, tzn, že byla zabavena pro čs armádu pravděpodobně v období mobilisace.


Nič Martin (28.2.2006 0:23)

Jo ta vz.37 je kopie kromě hlavně.
Když už jsme ale u těch zbraní. Jak byly značeny pušky vz.24? Jenom obligátním lvem nad nábojovou komorou? Nedávno jsem totiž viděl i vz.24, který měl nad komorou vyraženo na několika exemplářích 1937 a na jiných kouscích 1938. Velký lev tam naprosto chyběl. Chyběly ale také přejímačky E lvíček 3? A přitom jsou to i relativně nízké série E, S a evidentně nejsou ani na export. Nevíte o tom někdo něco?


Radek Cincibus (24.2.2006 20:03)

http://www.aukro.cz/show_item.php?item=87956532


Vladek Vácha (24.2.2006 19:55)

Ceny stejné jako v BVS!Stejné fotky jsou i na webu bvs a werbu této firmy,mám takový pocit,že to je to samé.Kdo ví,ale příjde mě divný,že by dva nezávislé obchody používaly stejná fota.Takže odnož bvs???


Martin Urbánek (24.2.2006 19:35)

Pana Pelikána znám 2 roky, naposledy jsem si u něj koupil zbraň v prosinci. Jeví se mi jako solidní obchodník. Hitorické "exponáty" má pěkné.

http://ppd.rosice.net/

Obdobný obchod je v Pavlicích u Znojma.

http://saatrading.cz/bazar.php


Honza Vavruška (24.2.2006 19:05)

Zajímavé! Alespoň www odkaz by nebyl?? :-)


Martin Ráboň (24.2.2006 18:24)

Kolegové! Firma Pelikán v Rosicích u Brna dovezla z Ukrajiny velkou zásilku historických zbraní. Krom německých je v zásilce například i dost čs. pušek vz. 24, kulometů vz. 26, vz. 30 atd. Slyšel jsem, že řada z nich jsou naprosté "funglovky" ve špičkovém stavu. Dalšími informacemi nemohu sloužit, neb je nemám. Zdraví Martin R.


 • stephen curry shoes
 • stephen curry shoes
 • lebron soldier 10
 • lebron shoes
 • ultra boost adidas
 • lebron soldier
 • curry one
 • kd shoes
 • KD 8
 • kyrie 1
 • Curry 1
 • supra shoes
 • stephen curry jerseys
 • lebron shoes
 • under armour shoes
 • salomon
 • ua shoes
 • kd shoes
 • Kevin Durant shoes
 • Curry Shoes
 • under armour soccer cleats
 • stan smith shoes
 • adidas stan smith
 • adidas nmd shoes
 • curry 3 shoes
 • curry 3
 • Asics Shoes
 • kd 9
 • stephen curry
 • Yeezy 550
 • Yeezy 550 boost
 • Yeezy 550
 • http://www.kd-9.org
 • yeezy boost 350 v2
 • Yeezy 550 boost
 • lebron james shoes
 • lebron shoes
 • lebron 13
 • kd shoes
 • Curry 3
 • new balance shoes
 • Curry 1
 • http://www.curry1.org
 • kevin durant shoes
 • kyrie 1 shoes
 • kyrie irving shoes
 • kyrie shoes
 • yeezy boost
 • adidas nmd Runner
 • adidas nmd r1
 • kobe 10
 • kyrie 2
 • irving shoes
 • salomon shoes
 • NMD Human Race
 • kobe 10 shoes
 • adidas nmd xr1
 • kobe shoes
 • Stephen Curry Shoes
 • curry one
 • curry one
 • Curry One
 • hyperdunk 2016
 • nike hyperdunk 2016
 • kobe bryant shoes
 • kobe shoes
 • nike kobe shoes
 • hyperdunk shoes
 • Hyperdunk Flyknit Shoes
 • nike hyperdunk
 • adidas stan smith
 • stan smith
 • Curry 3
 • stan smith adidas
 • yeezy 350 boost
 • stan smith shoes
 • Baseball Bats
 • kobe bryant shoes
 • lebron soldier shoes
 • lebron soldier
 • lebron soldier
 • lebron soldier
 • Nike hyperdunk
 • lebron 14
 • lebron 14 shoes
 • hyperdunk
 • lebron james 14
 • hyperdunk Shoes
 • hyperdunk 2016
 • lebron soldier basketball shoes
 • lebron basketball shoes
 • nike lebron soldier
 • nike free tr 6
 • nike free tr
 • nike free
 • Cheap hyperdunk
 • lebron soldier shoes
 • air jordan shoes
 • jordan shoes
 • jordan basketball shoes
 • jordan retro
 • air max shoes
 • Nike Free
 • nike air max
 • Nike Free Shoes
 • air max nike
 • kyrie irving shoes
 • kyrie shoes
 • nike kyrie shoes
 • kyrie 2
 • lebron soldier shoes
 • soldier shoes
 • air max 90
 • Free Shoes
 • air max 95
 • Asics Gel Kayano
 • kobe 11
 • Curry One
 • Curry Shoes
 • supra footwear
 • nike free run
 • stephen curry shoes
 • Nike Huarache
 • Kobe Shoes
 • lebron 13
 • harden shoes
 • asics shoes
 • asics running shoes
 • asics outlet
 • asics
 • Curry One
 • Kyrie Irving Shoes
 • kobe 11 shoes
 • Under Armour Shoes
 • Curry 2
 • Curry 2
 • messi shoes
 • kyrie 2 shoes
 • D Rose 6
 • harden shoes sale
 • yeezy 350
 • adidas nmd
 • http://www.yeezy350.org
 • Harden 1
 • Stephen Curry Shoes
 • kyrie 2
 • Nike Roshe Run
 • under armour shoes
 • Roshe Run Shoes
 • Curry 2
 • michael jordan shoes
 • jordan shoes
 • Messi Soccer Shoes
 • Gel Kayano
 • kyrie 2
 • Salomon Shoes
 • air jordan shoes
 • curry 2.5
 • Rose 6
 • James Harden Shoes
 • Roshe Run
 • Roshe Run
 • Curry Shoes
 • messi soccer
 • Messi Soccer
 • curry one
 • michael jordan
 • Nike Roshe Run
 • KD Shoes
 • Stephen Curry Shoes
 • lebron soldier
 • lebron 10 soldier
 • nike lebron soldier
 • Roshe Run Women
 • Rose 6
 • supra skytop shoes
 • Nike Kevin Durant Shoes
 • Roshe Run Shoes
 • Roshe Run cheap
 • Curry Jerseys
 • curry shoes
 • Lionel Messi Shoes
 • Curry Shoes 2015
 • Stephen Curry Shoes
 • Harden 1 Shoes
 • James Harden Shoes
 • James Harden Shoes For Sale
 • Cheap Baseball Bats
 • Harden Shoes
 • Nike Roshe Run Shoes
 • Asics Kayano
 • Kevin Durant Shoes
 • Roshe Run Shoes
 • Curry Shoes MVP
 • Discount Roshe Run
 • Curry Shoes
 • Cheap Curry Shoes
 • Nike Shoes
 • Stephen Curry Jersey
 • James Harden 1
 • Baseball Bats For Sale
 • Nike Air Force 1
 • Air Force 1
 • Air Force 1 shoes
 • Under Armour
 • Roshe Run Online
 • Under Armour Curry Shoes
 • skytop shoes
 • salomon shoes
 • Air Huarache
 • Salomon Trail Running Shoes
 • kobe x
 • Kobe 10
 • Nike Harden Shoes
 • Asics Running Shoes
 • Salomon Running Shoes
 • Baseball Bats Outlet
 • Cheap Harden 1
 • lebron james shoes
 • Curry Basketball Shoes
 • Curry Jersey
 • Nike Huarache Shoes
 • KD 8
 • lebron shoes
 • kobe bryant shoes
 • kobe shoes
 • kevin durant shoes
 • Cheap Curry Shoes
 • Trail Running Shoes
 • yeezy 950
 • Baseball Bats Store
 • Nike KD 8
 • Curry One Mvp
 • Running Shoes
 • james shoes
 • nike lebron james shoes
 • Nike Harden Shoes
 • Cheap Curry Jersey
 • Asics Shoes
 • Curry Shoes Outlet
 • Curry Shoes
 • Air Huarache Shoes
 • KD 8
 • Baseball Bat
 • kobe 10
 • kd 7 shoes
 • kd 7
 • kd shoes
 • cheap Roshe Run
 • Roshe Run Sale
 • Nike Kobe Shoes
 • Roshe Run Women
 • Under Armour Basketball Shoes
 • Harden Shoes
 • Under Armour Store
 • Baseball Bats Sale
 • Roshe Run Men
 • Asics Shoes Women
 • Discount KD 8
 • Huarache Shoes
 • Curry Jersey Sale
 • Curry basketball Shoes
 • Curry 2 Shoes
 • Stephen Curry Jersey sale
 • Curry Shoes
 • curry 1
 • Stephen Curry Shoes
 • curry shoes
 • UA Curry Shoes
 • Under Armour curry one
 • James Harden Shoes
 • Stephen Shoes
 • stephen curry shoes
 • New Curry Shoes
 • Steph Curry 1
 • Stephen Curry Shoes
 • Nike Kevin Shoes
 • James Harden Shoes 2015
 • Harden Shoes 2015
 • Nike Roshe Run
 • Asics Shoes Men
 • Roshe Run
 • kobe 10 shoes
 • Stephen Curry Shoes
 • kobe shoes
 • kobe bryant shoes
 • Air Huarache Run
 • kevin durant shoes
 • kd shoes
 • kobe basketball Shoes
 • kobe bryant shoes
 • kobe shoes 2015
 • Nike Harden Shoes
 • Nike James Harden Shoes
 • Harden Shoes For sale
 • kevin shoes
 • Harden Shoes Sale
 • durant shoes
 • nike lebron james shoes
 • Curry Shoes
 • Kevin Durant Shoes
 • yeezy shoes
 • kanye west shoes
 • http://www.yeezyshoes.us.com
 • kobe x shoes
 • nike kyrie 1
 • Curry Low Shoes
 • nike free shoes
 • nike free run
 • kd shoes 2015
 • kyrie shoes
 • kyrie irving shoes
 • kobe 10 shoes
 • lebron james jerseys
 • lebron jerseys
 • kobe 10
 • kyrie 1 shoes
 • Huarache Run Women
 • kyrie 1
 • nike free 5.0
 • nike free 5
 • kobe shoes
 • KD Shoes
 • kd 8
 • kobe jersey
 • Cheap kobe jersey
 • adidas rose shoes
 • derrick rose shoes
 • lebron james shoes
 • russell westbrook shoes
 • westbrook shoes
 • Huarache Run Men
 • russell shoes
 • Air Huarache Sale
 • jordan westbrook shoes
 • lebron james jersey
 • kyrie irving shoes
 • nike kyrie 1
 • Curry Shoes Sale
 • messi cleats
 • Nike Huarache Sale
 • cheap kyrie 1
 • michael jordan jerseys
 • Nike Hyperdunk
 • Nike Hyperdunk Basketball Shoes
 • Hyperdunk Shoes
 • adidas nmd xr1
 • adidas nmd r1
 • adidas nmd
 • adidas nmd runner
 • adidas nmd pk
 • adidas nmd footlocker
 • Nike Hyperdunk Shoes
 • jordan jerseys
 • michael jerseys
 • kevin durant jersey
 • kd jersey
 • kevin jersey
 • kobe bryant jerseys
 • kobe bryant jersey
 • james jerseys
 • cheap lebron jerseys
 • d rose shoes
 • rose shoes
 • lebron james jerseys
 • lebron jersey
 • james jersey
 • d rose shoes
 • rose shoes
 • kobe 12
 • adidas rose shoes
 • lebron james shoes
 • kobe bryant shoes
 • kobe shoes
 • lebron soldier 9
 • lebron soldier ix
 • lebron soldier
 • lebron soldier shoes
 • kobe 12 shoes
 • michael jordan jersey
 • nike shoes
 • kd shoes
 • kd shoes
 • Curry 1
 • Curry 1 Shoes
 • Stephen Curry 1
 • kd 7 shoes
 • kd 7
 • lebron shoes
 • cheap lebron james shoes
 • nike lebron shoes
 • lebron shoes
 • kyrie irving shoes
 • kyrie shoes
 • kyrie 1 shoes
 • kyrie 1 shoes
 • irving shoes
 • kyrie 3
 • niek kyrie 3
 • kyrie 3 shoes
 • air max shoes
 • nike air max shoes
 • stuart weitzman boots
 • stuart weitzman shoes
 • stuart weitzman sale
 • stuart weitzman 5050
 • nike air max
 • durant jersey
 • kevin durant shoes
 • kd vii
 • kd 7
 • curry 3
 • curry 3 shoes
 • ua curry 3
 • curry 3 low
 • kobe bryant jersey
 • kobe bryant jerseys
 • kobe jerseys
 • UA Curry Low Shoes
 • kyrie 3
 • bryant jerseys
 • adidas porsche shoes
 • kyrie 3 shoes
 • adidas porsche design shoes
 • lebron james shoes
 • kobe shoes 2015
 • nike air shoes
 • nike air max shoes
 • kyrie 3
 • kyrie 3 shoes
 • nike kyire 3
 • australia ugg boots
 • ugg boots outlet
 • ugg outlet
 • ugg boots on sale
 • ugg boots australia
 • ugg boots for women
 • ugg boots cheap
 • cheap air max shoes
 • air max shoes
 • kd vii shoes
 • nba jerseys
 • kd shoes
 • kevin durant shoes
 • adidas zx flux
 • adidas zx
 • jordan retro/a>
 • adidas flux
 • cheap kd shoes
 • ultra boost
 • adidas ultra boost
 • kobe shoes nba
 • timberland shoes
 • timberland boots
 • timberland
 • timberland outlet
 • palladium boots
 • lebron soldier 10
 • lebron soldier
 • lebron soldier shoes
 • nike lebron soldier
 • air jordan retro/a>
 • cheap kobe shoes
 • soldier 10
 • kd shoes
 • kevin durant shoes
 • australia ugg boots
 • kevin durant shoes
 • jordan retro shoes
 • kd 7 shoes
 • ugg boots
 • kevin durant shoes mvp
 • porsche design shoes
 • adidas porsche design
 • adidas shoes
 • kevin bryant shoes
 • kd shoes store
 • kd 7
 • australia ugg
 • nba jerseys store
 • herve leger dresses
 • kobe shoes
 • kobe bryant shoes
 • kd shoes
 • kd sneaker
 • jeremy scott adidas
 • jeremy scott wings
 • jeremy scott shoes
 • js wings
 • lebron shoes
 • kobe shoes
 • kobe bryant shoes
 • Blake Griffin Shoes
 • ropiky.net ©1999-2018