[ Úvod | Články | Databáze | Diskuse | Mapa.opevneni.cz | Ukradené ropíky]
Uživatel: Anonymní [ Přihlásit ]

čím svítíte?

Diskusní fórum > Obecná diskuse > čím svítíte?

Jiří Kaštil - začátečník (24.3.2009 14:12)

Díky! Alespoň že existují....


Tomáš KOUBELE (24.3.2009 12:46)

Při poslední návštěvě Londóna jsme propašovali do Čech lampu, která bohužel bajonetové uchycení na 220V měla také a u nás se ukázalo sehnání žárovek jako problém, na který já osobně čekal celkem měsíc a nedočkal se, protože zaměstnanec nejmenované firmy nebyl schopen popohnat firmu francouzkou, aby žárovky poslala.. ale sehnat se dají.


Jiří Kaštil - začátečník (24.3.2009 10:40)

...je tady i praktická stránka věci. Zásobu 130V žárovek mám přísně limitovanou. Znáte to...praskne žárovka v koupelně..Manželka řekne: "... bylo by dobré ji vyměnit"...A já odpovím: "....momentíček, skočím pro ni na HOCHWALD"..Uznejte, že to opravdu není to pravé..ořechové. Z toho mám největší strach. Existuje řešení??


Jiří Kaštil - začátečník (24.3.2009 10:33)

Chlapi! ...pro změnu bych bych tentokráte zase já potřeboval radu opravdových fachmanů, nejlépe znalců elektroinstalačního materiálu... a to proto, že v našem bytě v rámci renovace elektroinstalace chystám obměnu všech svítidel formou výměny starých lustrů za oválná litinová svítidla z Maginotovy linie s krycí mřížkou (obdoba našich svítidel v TO) . Narazil jsem však přitom na jeden problém. Svítidla mají žárovkové objímky (snad typu Swan??) uzpůsobená pro bajonetové uchycení žárovky. Originální 15W nebo 25W žárovky jsou ovšem konstruovány pro 130 voltů. Jak jsem vyzkoušel 220V je rozsvítí taky, ale září jako neon, a asi by to bohužel dlouho nevydržely :-) Existují obdobné žárovky na 220V?? Dají se sehnat?? Vyrábí je někdo?? Transformovat napětí na 130V by sice bylo řešením, ale moc se mi do toho nechce. Navíc.....


Jiří Kaštil - začátečník (25.2.2009 18:13)

....dostávám z vás "elektrický šok" . Kdo neumí svítit petrolejkou...je ňákej divnej.


Zdeněk Kopič (25.2.2009 16:22)

Autobaterie a 3ks žárovek do blinkrů.Dostačující osvětlení.Není to sice z hlediska historie to pravé ořechové,ale při prohlídkách je vše krásně vidět.Kabely přijdou pod bednění jak píše Honza.Takto dokážem svítit celý den.Baterie drží.Navíc máme ke každému světlu zvlášť vypínač takže můžem spořit el.Za žárovkou je umístěn leštěný plech což světlo ještě odráží.To je proviz.Chceme však žárovky umístit do lampiček ,aby to bylo stylovější :-)


Jan Ciglbauer (25.2.2009 15:04)

Můžeš si místo petroleje koupit lampovej olej, ten tak nesmrdí, ale je fakt že nejlepší jsou svíčky.
A pak je také možnost pokud máš bednění svítit autobaterií (kábly pod bedněním), to je potom světla... :-)


Ondřej Vonka (25.2.2009 11:29)

Svíčky, jedině svíčky. :-) Dají se všude položit a nasvítit co je třeba. Mám jich tam zhruba 5 kousků a vydrží celá tak na jeden den. Takže pohoda. A když má někdo štěstí jako já a sežene je hooodně pod cenou, tak jich mám celou bedýnku od munice :-)
Petrolej mám taky, ale je to drahé, smradlavé, špinavé a nesvítí tolik.. Takže zapaluji jen opravdu vyjímečně :-)


Michal kulčár (25.2.2009 11:12)

Máme v řopu 4 petrolejky Meva. Včera to bylo teprve po 5 co jsme sněma svítili, a já si všim že mi pěkné v rohách očoudili stěny, které sme pracně malovali, plamen dávám schválně malý. Co dělám špatně? a čím svítíte vy?


ropiky.net ©1999-2018