[ Úvod | Články | Databáze | Diskuse | Mapa.opevneni.cz | Ukradené ropíky ]
Uživatel : 3.237.27.159 () [ Přihlásit ]

Dotaz

Diskusní fórum > Ostatní diskuse > Dotaz

Jan Lakosil (9.2.2005 19:59)

Slováci ani ještě před pár lety nevěděli, že nějaké bunkry mají. I v současné době se tam o opevnění zajímá jen hrstka lidí. Pokud vím, tak kolegové ze sdruření B-S 13 Stoh žádali o pěchotní srub na Petržalce, avšak neúspěšně. Jejich snahy se měly přesunout tedy na linii LO v úseku LII u Devínského Jazera, avšak zda tam nějak pokročili, nevím. Nevím, zda by i měla slovenská veřejnost pochopení pro muzeum opevnění, je to tam trochu jiné než u nás. Dobré by bylo, kdyby se vyjádřili i slovenští kolegové.


Martin Nič (9.2.2005 19:49)

Co si tak vzpomínám, tak tam žádné není. V objektech B-S 13, 14 a 15 v polovině 90.let minulého století probíhaly jakési aktivity, které mohly směřovat k nějakému muzeu. Pak ale ustaly. Před několika lety jsem slyšel o tom, že by se mělo nějaké muzeum zřídit, ale než se rozhoupali tak z objektů B-S 1, 2, 3, 4 a snad i B-S 8 zmizelo vše co tam bylo (lafety N, M, podlážky aj.). Zloděje prý chytli, ale všechen materiál nakonec skončil v ČR (slováci z toho neviděli ani šroubek). Proto tak náhlý nárůst těchto komodit v čechách. Na LO tam nějaké snahy ani nezačaly. Nedávno jsem četl článek, kde si v ohlasech slováci evidentně mysleli, že všechna muzea v ČR buď provozuje stát nebo soukromníci dostávají od státu dotace. Někdo z nás (už si nepamatuju kdo) tam psal a vyvedl je z omylu.


Ján Labák (9.2.2005 11:55)

Chtěl bych se zeptat jak je to s rekonstrukcí LO na Slovensku? Ještě jsem neslyšel o žádném muzeu.


Vladek Vácha (9.2.2005 2:26)

Jinak pro všechny zájemce o založení občanského sdružení,tak si stáhněte soubor na tomto umístění: http://web.mvcr.cz/rs_atlantic/ftp/sbirka/1990/sb019-90.pdf
Jedná se o zákon č.83/1990 kde je všechno potřebné uvedeno.


Vladek Vácha (9.2.2005 2:18)

pro Martina Charváta:tedy jestli to už řešíš nějakej pátek tak tedy nic moc.Za prvé všem doporučuji aby si těchto rad ani nevšímali jelikož jsou chybné a vůbec by mě zajímalo čím je to podloženo.Za druhé mít KVH respektive občanské sdružení neznamená žádnou výhodu nebo plus pro získání objektu!!Pozor na takovéto příspěvky takhle vznikají fámy které působí pak velmi negativním způsobem a můžou i některé poškodit.


Ján Labák (8.2.2005 13:57)

Moc prosím, kdyby jste mi mohli poslat taky návod jak mám založit KVH.


Jirka V. (8.2.2005 10:48)

Ondro, poslu Ti navod, jak zalozit o. s., ale musis mit chvilku trpelivost :-)


Pavel H. (8.2.2005 10:33)

Občanské sdružení je nutné zaregistrovat na MV. Registrace spočívá odesláním stanov na MV a tam rozhodnou o registraci.


Ondřej Vonka (8.2.2005 8:12)

Musí být "obcanské sdružení" někde evidováno? Nebo se rozhodnu a založím ho ze dne na den? V takových věcech se fakt nevyznám, tak omluvte možná blbou otázku..


Jirka V. (8.2.2005 7:46)

Jen bych doplnil, ze KVH (nebo chcete-li KHV) neni zadny specificky utvar, je to jen nazev. Kdybych to zobecnil, tak staci mit "obcanske sdruzeni"


Martin Charvát (7.2.2005 22:23)

Tuto problematiku už řeším nějaký pátek. Bunkr, jako takový, je stále v majetku armády, ale pozemek na němž stojí už většinou nikoli. Bývalé odkupy byly po válce vesměs vráceny majitelům. (Např. Párišovo nebo Kolovratovo v Orl. horách). Nejsurovější řëšení je pozemek koupit a bunkr zabrat. Kdyby byl někdo z armády proti, tak mu lze dělat obstrukce s přístupem nebo říct: Tak hoši, mě tu ten bunkr překáží a když je Váš, tak si ho odvezte nebo zlikvidujte. Lepší je ovšem učinit toto: Získat pozemek a s příslušným armádním správcem dohodnout bezúplatný převod. K tomu je nejlepší mít vlastní KVH. Armádě jsou vesměs bunkry jedno a jsou jí na obtíž. A nebýt takybunkráků, kteří si z toho udělali kšeft a valili léta svým kolegům klíny do hlavy, byla by dnes situace mnohem jasnější. Ale to je na jinou diskuzi.:)


Ján Labák (1.2.2005 14:17)

Chtěl bych se zeptat jakým způsobem může získat obec lehký objekt? Co musí pro to udělat, kam má napsat, kolik ji to bude stát a jiné důležité věci. Prosím odepište na můj mail.


Jirka V. (24.1.2005 20:58)

Pokud jsi nenasel to, ze objekty patri pod mistne prislusnou VUSS, tak jsi se s notnou davkou stesti vyhnul pri vyhledavani vsem relevantnim informacim. V tom pripade doporucuju tlacitko "Starsi", ktere listuje ve starsich prispevcich diskuze, a preju hodne trpelivosti :o)


Martin (24.1.2005 16:07)

velmi děkuji za vyčerpávající odpověď , ale pod "vlastnictví objektu" sem našel něco jineho než hledal


Jirka V. (20.1.2005 15:12)

"Nebo je to jak při zlaté horečce?Přijdu dřív zaberu místo a je to?" Hehe, tady si to nekdo predstavuje jako Hurvinek valku... Doporucuju pouzit policko "Vybrat prispevky obsahujici slovo" a vyhledat treba "vlastnictvi objektu" nebo neco podobneho. Pokud by uzivatele vice premysleli, mozna by ustalo neustale opakovani stejnych dotazu!


Martin (20.1.2005 14:13)

Chtěl jsem se zeptat ohledně rekonstrukce řopíku.Jak je to s vlastnictvím-komu patří.Nebo je to jak při zlaté horečce?Přijdu dřív zaberu místo a je to?Díky za odpovědi


Copyright ropiky.net ©1999-2022        Ochrana osobních údajú (GDPR)