[ Úvod | Články | Databáze | Diskuse | Mapa.opevneni.cz | Ukradené ropíky ]
Uživatel : 54.224.117.125 () [ Přihlásit ]

Starouš - typ "D"

Diskusní fórum > Ostatní diskuse > Starouš - typ "D"

David Pekař (19.11.2020 23:50)

Vcelku pozoruhodný archivní detail, zjevně jde o jednu z mnoha neshod mezi archivními dokumenty a skutečností v terénu. Nemám tušení, jak by mohl, vypadat objekt vzor 36 typu D v rámci ZVV Praha, bylo by možná zajímavé, navzájem porovnat, nalezené údaje s množstvím materiálu, pro objekt typu D u ZVV Brno. Nabízí se otázka, zda-li se případně, objekty typu D, neobjevují i v dalších výkazech, jiných úseků ZVV Praha. Souhlasil bych s kolegou T. Svobodou, že mělo jít o objekt typu C bez čelní střílny. Rozdíl materiálu 5,25 kg železné armatury a cca 10 q cementu, by mohl odpovídat, právě absenci prostřední střílny. Typ „D“ měl být údajně, objekt s úhlem os střílen 160 stupňů.


Tomáš Svoboda (16.9.2020 9:39)

No, já úplně netuším, jak to bylo konkrétně v tomto úseku. Jistě, kdyby bylo z dosud dostupných materiálů jasné, že byl postaven objekt typu D, tak by asi už figuroval v databázi, ale já těmi materiály nedisponuji, tak nevím.
Taky někdy hrálo výraznou roli to, jaké datumy nesou dokumenty, protože skutečnost mohla být pak zkrátka jiná. No a když to nelze ověřit v terénu, můžeme nad tím jen kroutit hlavou.
Z mého pohledu jde téměř jistě o objekt jako typ C, jen bez čelní střílny. Přikládám příbuzného z jižní Moravy. Z tamější typologie si jsme skoro jistí snad jen tímto typem :-)
PS: Proč jinde není objekt typu D také typ D? http://www.ropiky.net/dbase_objekt.php?id=1075718010. Odpověď: NEVÍM.


Pavel Holzknecht (13.9.2020 8:11)

Z fondu ZVV Praha jsem získal dokument "Spotřeby stavebních hmot u VSD II (Náchod - dokument datován k 31.12.1936), kde se mimo jiné zmiňuje o dodání cementu a železa pro stavbu objektu typu D. V databázi jsem objekt nenašel. Jak to s ním tedy bylo.....


Copyright ropiky.net ©1999-2022        Ochrana osobních údajú (GDPR)